O Raftíku

Spolek BARAKA CENTRUM PRAHA z.s. v roce 2018 převzal štafetu od AQUATIC CLUB RAFTÍK z.s. a navázal na jeho klubovou činnost založením plaveckého klubu Raftík. BARAKA CENTRUM PRAHA si klade za cíl vytvářet kvalitní podmínky pro aktivní a smysluplné trávení volného času dětí, mládeže, dospělých lidí a celých rodin, se zaměřením zejména na všestranný rozvoj osobnosti, zlepšování zdraví, životního stylu a osobního a duchovního rozvoje společnosti. Samotná paleta aktivit zahrnuje vše od podpory sportovních, sportovně-relaxačních, kulturních a společenských aktivit, až po vzdělávání a vzdělávací činnosti. Raftík se tyto cíle snaží plnit skrze plavání a další aktivity spojené s vodou. Plavání již od raného věku napomáhá nejen k vývoji fyzické schránky, ale i té psychické. Děti rozvíjí pozitivní vztah k vodě a přirozenému pohybu v ní. Učí se relaxovat, soustředit se a spolupracovat. Díky těmto benefitům se také jedná o velmi efektivní nástroj v léčbě dětí se zdravotním postižením. Ačkoliv je bez pochyby dobré s plaváním začít co nejdříve, věku se zde rozhodně meze nekladou. V Raftíku proto nabízíme plavání jak pro ty nejmenší plavce – novorozence, kojence, batolata, předškolní děti, tak pro dospělé. Od toho se odvíjí i široké portfolio našich kurzů – vaničkování novorozenců, plavání pro MŠ, plavání pro dospělé, těhotenské plavání či vodní terapie Watsu. Kromě toho nabízíme též pronájem bazénu a focení a natáčení pod vodou.

Individuální přístup

Snažíme se respektovat jedinečnost a individuální potřeby dítěte. V rámci kurzů jsou děti rozděleny do skupinek nejen dle věku, ale i pokročilosti a vyspělosti dítěte, případně na základě jiných kritérií stanovených instruktorkou.

Mnohem víc než jen zábava

Plavání je skvělým způsobem, jak propojit zábavu s užitečným. Na kurzech v Raftíku si Vaše děti skrze zábavné aktivity a hry osvojí základy sebezáchrany, posílí tělo a rozvoj motoriky a koordinace. S námi si prostě plavání zamilujete Vy i Vaše děti.

Proč plavat s dětmi?

Voda je pro děti přirozeným prostředím a pohyb v ní přináší mnoho benefitů nejen pro dítě samotné, ale i pro Vás, rodiče. Napomáhá k prohloubení vzájemné citové vazby, zvyšuje obranyschopnost dítěte, přispívá k pozitivnímu rozvoji motorických schopností a v neposlední řadě zlepšuje psychické zdraví dítěte.

Na jaké kurzy se u nás můžete těšit?

  • Plavání pro miminka, batolata a předškolní děti
  • Plavání pro těhotné a dospělé
  • Vodní terapie
  • Vaničkování – plavání novorozenců a kojenců do 4. měsíce